راهنمای سفر به استان گیلان

استان گيلان به عنوان يكي از زيباتــرين استان هاي كشور به لحاظ جاذبه هاي طبيعي و گردشگري ياد مي شود و سالانه ميليون ها نفر گردشگر به گيلان رو مي آورند. اين استــان طبيعت و گردشگري با بيش از 14 هزار کيلومتر مربع مساحت داراي جاذبه هاي تاريخي و طبيعي کم نظيري چون جنگل هاي انبوه ، شاليزارهاي وسيع ، زيستــگاههاي پرنده ها و آبگيرها و رودها، سواحل چشم نواز درياي خزر، پارکهايي وسيع و انواع گياهان کم ياب است.

استان گیلان
استان هميشه سرسبز گيلان از شمال به درياي خزر و كشورهاي مستقل آذربايجان، از جنوب به استان زنجان و قزوين و رشته كوههاي البرز از شرق به استان مازندران و از غرب و شمال غربي به استان اردبيل محدود است. رود سفید تمشک که بین چابکسر و رامسر جاری است،‌ آن را از استان مازندران جدا می کند.
شهرستانهای این استان عبارتند از: آستارا، آستانه اشرفیه، املش، بندر انزلی، تالش، رشت، رضوانشهر، رودبار، رودسر، سیاهکل، شفت، فومن، لاهیجان، لنگرود، ماسال .


مسیرهای دسترسی به استان گیلان
برای رسیدن به استان گیلان دو انتخاب پیش روی شماست مسیر هوایی و مسیر جاده . البته اگر از کشور آذربایجان قصد دارید به این استان بروید مسیر ریلی و دریا را هم می توانید انتخاب کنید. اما بهترین انتخاب مسیر جاده و البته استفاده از خودروی شخصی است.


جاذبه های گردشگری استان گیلانامروز شايد کمتر ايراني و يا شايد هم کمتر گردشگر خارجي را بتوان سراغ گرفت که نام برخي از جاذبه هاي طبيعي و گردشگري گيلان چون شهرک تاريخي و باستاني ماسوله، تپه ها و جام مارليک، تالاب بين المللي بندر انزلي و يا قلعه رودخان را نشنيده باشد. جاذبه هاي گردشگري اين استان آنقدر زياد است که تقريبا جايي نيست که براي يک مسافر خالي از لطف و جذابيت باشد.
جاذبه های گردشگری استان گیلان


رستوران ها و مراکز پذیرایی استان گیلانغذاهاي محلي و بومي گيلان، يكي از جاذبه‌هاي قابل توجه توريستي گيلان است و در تمام شهرهاي استان به وفور يافت مي‌شوند، كبات‌خوتكا، پلاكباب، ترش تره، كباب مرغابي يا اردك وحشي، كباب اوزون برون، ميرزا قاسمي و ... تنها نمونه‌اي از غذاهاي متنوع گيلان است.
خوبی غذاهای گیلکی این است که می توانید بیشتر آنها را در رستوران های سنتی مزه مزه کنید.
رستوران ها و مراکز پذیرایی استان گیلان


هتل ها و مهمانسراهای استان گیلان این بستگی به سلیقه و امکانات مالی شما دارد که از میان امکانات: هتل، مهمانسرا، خانه محلی و چادر کدام را برای اقامت انتخاب کنید. اگر فکرش را کرده اید و با خودتان چادر برده اید، نگران محل اقامت نباید بود و فقط باید به فکر بارش باران باشید. اگر هم خواستید می توانید در اتاق خانه های روستایی منطقه بمانید البته باید خودتان با صاحبخانه برسر قیمت به توافق برسید.
هتل ها و مهمانسراهای استان گیلان


سوغات و بازارهای هفتگی استان گیلانانواع ترشي، مربا و كلوچه در گيلان تهيه مي‌شوند كه سوغات اين خطه به شمار مي‌روند. غذاهاي گيلاني در كنار محصولات چوبي، گليم، جاجيم، پارچه‌هاي دستباف، سبدهاي چوبي در بازارهاي روزانه اين استان به وفور يافت مي‌شوند. بيشتر فروشندگان بازارهاي هفتگي خانم‌ها هستند و شما مي‌توانيد كليه سوغات گيلان را با قيمتي ارزان در اين اماكن تهيه كنيد. اغلب اين بازارها در مراكز شهرها مستقر هستند.
سوغات و بازارهای هفتگی استان گیلان
 

محصولات سفرنما

سفرنما شمالسفرنما شمال
%40 تخفیف خرید آنلاین
(3000 تومان)

سفرنما بهاره - گلاب گیریسفرنما بهاره
رایگان


سفریاب نوروزیسفریاب نوروزی
رایگان